Napisz do mnie

Pakowanie garderoby

Dziś zajmiemy się tematem pakowania szafy. Jak to zrobić?

Zacznijmy od wyboru odpowiedniego pudełka. Duży karton (o wymiarach np. 60x45x45 cm) sprawdzi się do zapakowania rzeczy zimowych, grubych, objętościowych. Średni karton (o wymiarach np. 40x35x40 cm) będzie idealny do spakowania ubrań cienkich, lekkich i bielizny itp. Natomiast kartonowa szafa (wymiar np. 60x50x115 cm) będzie niezastąpiona do zapakowania żakietów, wełnianych płaszczy, marynarek, eleganckich sukienek czy koszul.

img_20160923_110932694Składając ubrania weź pod uwagę wymiar dna kartonu, dopasuj pierwszą warstwę złożonych ubrań, tak, żeby wypełniła całe dno. Najlepiej składaj ubrania w taki sposób jak ekspedienci w sklepie. Wtedy mniej się pogniotą. Układaj najpierw jeden typ ubrań np. spodnie, potem kolejny np. bluzki. Zacznij pakowanie od ciężkich tkanin, potem ułóż te lżejsze. Pakuj ubrania sezonami – letnie z letnimi, zimowe z zimowymi.

karton-szafa-bez-wieszak_98Jeśli korzystasz z kartonu szafa, użyj jak najcieńszych wieszaków. Idealne będą druciane, takie na jakich dostajemy ubrania z pralni. Jeśli musisz spakować długie płaszcze i suknie, wówczas kartonowa szafa może być za krótka. Użyj wówczas dużych foliowych worków 240 l, wsuń do worka ubrania na wieszakach, zrób otwór i wysuń końcówki wieszaków. Worek zabezpiecz od dołu spinając koniec np. zszywaczem.

Do pakowania puchowych kurtek, odzieży narciarskiej czy zimowej użyj worków próżniowych. Spakuj w worek ubrania i odkurzaczem usuń powietrze. Pakunek zmniejszy rozmiar nawet o 2/3 swojej pierwotnej objętości. Worki są też idealne do pakowania kocy, pościeli i innych dużych objętościowo rzeczy.

2 thoughts on “Pakowanie garderoby”

  1. Bieluner pisze:

    Bardzo przydatne porady. Wiele osób podczas przeprowadzki skupia się tylko na spakowaniu rzeczy delikatnych, cennych, o zabezpieczeniu mebli i szklanych naczyń, a ubrania wrzuca byle jak do kartonu czy worka. Do pakowania odzieży, jeśli takowe mamy w domu, możemy użyć walizek, w końcu i tak musimy je zabrać;)

    1. admin pisze:

      Dokładnie, a rozpakowując rzeczy z worka plujemy sobie w brodę, kiedy ubrania na nowo trzeba składać, prasować itp. Warto więc pomyśleć o tym wcześniej. A wykorzystanie walizek – oczywiście super rozwiązanie, wykorzystajmy to co mamy w domu :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *