Napisz do mnie

Przeprowadzka z przymrużeniem oka

Podczas niedawnej rozmowy ze znajomą zeszłyśmy na temat przeprowadzkowych przesądów,  swoją drogą nie wiedziałam, że jest ich tak dużo 😉 Natknęło mnie więc, żeby się nimi z Wami podzielić. Niby nie jesteśmy przesądni, ale może warto czasem dmuchać na zimne albo pomóc szczęściu 🙂

Poszperałam, popytałam i oto lista moich faworytów. Oczywiście potraktujcie z wielkim przymrużeniem oka 😉

  1. Planując przeprowadzkę musisz wziąć pod uwagę rok – zakazane są lata przestępne, a już 29-go lutego przeprowadzają się tylko szaleńcy. Lepiej zmieniać lokum w lata parzyste, nieparzyste opiewa zła sława. No i koniecznie nie przeprowadzamy się w listopadzie. Listopad to miesiąc poświęcony zmarłym i komentarz na tym zakończę 😉
  2. Najlepsze dni na przeprowadzkę to: środa – jeśli chcesz by Twój dom tryskał życiem i pełno było w nim gości i sobota  – zapowiadająca dobrobyt i szczęście domowników. Firmy przeprowadzkowe mogą skorzystać i w te dwa dni tygodnia oferować „specjalnie” na tę okazję zawyżone stawki 😉 Nie przeprowadzamy się w piątki, bo …. piątki, złego początki i  w niedziele, bo to dzień święty. Przeprowadzka w ten dzień nie wróży długiego życia.
  3. W dzień przeprowadzki ważna jest pogoda i to wcale nie dlatego, że w czasie deszczu mogą zamoknąć Ci rzeczy 😉 Ważne, żeby w ten dzień nie wiało – mocny wiatr niesie groźbę wypalenia rodzinnego ognia. Nie przeprowadzaj się także w czasie nowiu czy pełni – te dwie fazy zawsze niosą jakieś komplikacje.
  4. W trakcie przeprowadzki pierwszym meblem, który wnosimy w nowe miejsce powinien być stół – wprowadza pozytywną energię, zwiastuje dobre relacje w rodzinie oraz wróży, że nigdy nie zabraknie nam chleba. Nie wnosimy natomiast jako pierwszego łóżka, bo to zapowiedź poważnych chorób. Ze starego mieszkania nie zabieramy ze sobą brudów i śmieci – odcinamy się od przeszłości i zaczynamy nowe życie.
  5. Do domu czy mieszkania po zakończonej przeprowadzce pierwszy powinien wejść mężczyzna. Wróży to powodzenie dla domowników. Swoją drogą moja mama o tym zwyczaju powtarzała mi wiele, wiele razy.
  6. Gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, tzn. mieszkanie z przeszłością dobrze jest je oczyścić. W tym celu w każdym pomieszczeniu zapalamy świecę i pozwalamy jej się wypalić się do końca. Kąty oczyści też rozsypana po podłodze sól kuchenna, którą po kilku minutach zamiatamy i wyrzucamy –  koniecznie do śmietnika poza domem. Wodą z solą przemywamy też sprzęty, które w domu po „starych” lokatorach pozostały.
  7. W nowym mieszkaniu koniecznie tłuczemy coś szklanego na dobrą wróżbę- chroni to wg przesądów przed kradzieżą i zniszczeniami, absolutnie nie może to być lustro  – wiadomo 7 lat nieszczęścia 😉 Rozpakowując się nie stawiamy butów na stole, bo zwiastują biedę. A żeby zapewnić finansowe bezpieczeństwo – gospodyni powinna w kątach mieszkania porozrzucać troszkę grosików.
  8. No i najważniejsze – pierwszy proroczy sen. Koniecznie zapamiętujemy co nam się śniło pierwszej nocy w nowym miejscu, jeśli to się nie uda, postarajmy się chociaż pamiętać emocje – czy były pozytywne. Jeśli tak, gwarantowane jest szczęśliwe pomieszkiwanie w nowym lokum.

Znając już wszystkie przesądy i zabobony, błagam potraktujcie je z przymrużeniem oka 😉 możecie spokojnie planować przenosiny. Zapraszamy do naszego sklepu z materiałami do pakowania – poszerzyliśmy ofertę o nowe kartony, na pewno się przydadzą: www.eKartony.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *