Napisz do mnie

Zabezpieczenie naczyń i kruchych przedmiotów

Dziś baaaaardzo delikatny temat 😉 pakowanie kruchych i delikatnych przedmiotów – talerzy, szklanek, kieliszków, luster itp.

Pakowanie zaczynamy jak zwykle od przygotowania potrzebnych materiałów. Obowiązkowo przydadzą się folia pęcherzykowa, taśma klejąca, papier pakowy lub stare gazety, no i oczywiście małe kartony. Przygotuj wcześniej folię bąbelkową tnąc ją na kawałki, żebyś potem mógł zająć się już tylko owijaniem przedmiotów. Taśmę klejącą dobrze mieć umocowaną w specjalnym podajniku (dyspenserze), będzie wygodniej ją urywać. Jeśli nie masz podajnika przygotuj sobie na krawędzi stołu kawałki taśmy. Papier pakowy również podziel na kawałki.

Każde naczynie zabezpiecz oddzielnie. Talerze owiń papierem. W pudełku ułóż je w pionie, ściśle jeden obok drugiego. Szklanki, filiżanki, kieliszki owiń folią pęcherzykową i koniecznie zabezpieczaj wszystko taśmą. Folia nie może się przesuwać, powinna jak najściślej przylegać do powierzchni naczyń. Puste przestrzenie pomiędzy naczyniami wypełnij folią lub papierem, tak, aby naczynia nie zmieniły swojej pozycji podczas transportu. Grupy naczyń pakuj w oddzielne kartony – talerze do talerzy, szklanki do szklanek lub jeśli masz niewiele naczyń, pakuj talerze na dno, a na to lżejsze przedmioty. Kartony opisz i oznacz naklejkami UWAGA SZKŁO / GÓRA-DÓŁ.

Zabezpieczając lustra zacznij od naklejenia taśmy z tyłu lustra po jego przekątnych (znak X). Gdyby lustro jednak się uszkodziło podczas transportu, szkło nie rozsypie się na miliony kawałków. Najlepiej użyj taśmy papierowej – malarskiej, łatwiej usuniesz ją z tafli lustra. Następnie zabezpiecz lustro sporą ilością warstw folii pęcherzykowej, do której umocowania koniecznie użyj taśmy pakowej, tak, żeby folia nie zmieniła swojego ułożenia podczas przenoszenia. Wszystko musi być stabilne. Im bardziej stabilne, tym trudniej o uszkodzenie pakunku. Koniecznie naklej na zapakowanym lustrze etykietę UWAGA SZKŁO.

Pamiętaj! Przy pakowaniu kruchych przedmiotów nie żałuj czasu i materiałów do ich zabezpieczenia. Im lepiej wykonasz tą pracę, tym spokojniej będziesz rozpakowywać się w nowym miejscu. A przecież niefajnie byłoby stracić ślubną zastawę od babci, tylko dlatego, że nie przyłożyliśmy się dobrze do jej zabezpieczenia. Powodzenia.

One thought on “Zabezpieczenie naczyń i kruchych przedmiotów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *