Napisz do mnie

Nie wiem ile…, czyli szacujemy?

Bardzo często w naszej pracy spotykamy się z zagubieniem klientów, zgłaszających się do naszego sklepu.
W planach jest przeprowadzka, ale większość z nas jest zupełnie zielona w kwestii potrzebnych do pakowania akcesoriów. Przeprowadzka nie zdarza się codziennie, więc nie ma się co dziwić, że nie jesteśmy w stanie określić co i w jakiej ilości może nam się przydać.

Stąd nasza pomoc. Oto kilka wskazówek jak szacować co i w jakich ilościach będzie nam potrzebne:

 1. Na jedno pomieszczenie wykorzystamy  średnio około 10 kartonów o wymiarach zbliżonych do 45x60x45 cm. Jest to całkiem spory karton, więc pamiętajmy, że nie wszystkie rzeczy w taki wymiar spakujemy. Jeśli pakujemy rzeczy ciężkie czy kruche wówczas musimy wybrać mniejsze kartony i wtedy będziemy potrzebować ich odpowiednio więcej. Średnio jednak kupując kartony warto sugerować się właśnie takim przelicznikiem:
  1 pomieszczenie = 10 kartonów
 2. Do zaklejenia kartonów należy zaopatrzyć się w taśmę pakową. Jedna taśma wystarczy do zaklejenia ok 25-30 kartonów. Jednak należy pamiętać, że taśmę użyjemy też do innych celów np. do zabezpieczenia folii pakowej na kruchych przedmiotach, warto więc mieć jej trochę więcej.
  1 taśma  = 25 kartonów 
 3. Na średniej wielkości mieszkanie  (zakładam ok. 50-60 mkw) zużyjemy 1 rolkę folii stretch. Przyda się ona do zabezpieczenia nie tylko mebli, ale również luster, sprzętu AGD, leżaka, deski do prasowania i innych.
  1 mieszkanie = rolka folii stretch
 4. Przy pakowaniu rzeczy z założonej powierzchni mieszkanie zużyjemy też około 20 mb folii pęcherzykowej. Użyjemy jej do zabezpieczenia wielu przedmiotów szklanych i delikatnych jak szkło, TV, stolik ze szklanym blatem czy lustro. Przed wybraniem się na zakupy możesz przeliczyć ile metrów bieżących powierzchni będzie wymagało zabezpieczenia. Ale przelicznik jak niżej powinien się sprawdzić.
  1 mieszkanie = 20 mb folii pęcherzykowej 
 5. Dodatkowo przydadzą się duże worki foliowe np. 240 l, w które spakujemy kołdry, lekkie i objętościowe rzeczy jak np. pufy, poduchy itp. Na mieszkanie potrzeba ich ok. 5 sztuk.
  1 mieszkanie = 5 worków 240 l
 6. A na koniec bonus – moje odkrycie podczas ostatnich zawirowań przeprowadzkowych – folia mini stretch. Korzystaliśmy z niej w każdym pomieszczeniu.  Folia klei się sama do siebie, więc zastępowała nam taśmę pakową przy mocowaniu folii pęcherzykowej do przedmiotów owijanych, a dodatkowo ma super wygodną rączkę. Zawsze też miałam obawy czy taśma pakowa ładnie się odklei od powierzchni zabezpieczanych przedmiotów, tu nie ma takiego problemu. Folia super się spisała przy owijaniu i przy rozpakowywaniu przedmiotów. Naprawdę polecam!

  To co mamy już listę zakupów na przeprowadzkę?
  Jeśli nadal macie wątpliwości, nie zapominajcie, że w naszym sklepie dostępne są gotowe zestawy przeprowadzkowe. Mały zestaw idealny do mieszkania o powierzchni ok 30-40 mkw, a duży zestaw  do spakowania nieco większego lokum o powierzchni 50-60 mkw. Produkty polecane można dokupić dodatkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *