Napisz do mnie

Pakowanie walizki na urlop

Skoro blog o pakowaniu, nie może zabraknąć wpisu o pakowaniu walizki czy torby na wyjazd. Jako że podróże są moją pasją i wyjeżdżam praktycznie w każdy wolny weekend, podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.
Mam nadzieję, że skorzystacie i na najbliższy wypad zabierzecie tylko tyle rzeczy, ile rzeczywiście potrzeba 🙂

 1. Lista i plan😉 A jakże by inaczej – trzeba zacząć od planu 🙂 Pomyśl, zastanów się czego będziesz potrzebować.  Pakowanie bez zastanowienia gwarantuje ciężki bagaż i mnóstwo nieużytecznych przedmiotów.
 2. Sprawdź limit bagażu jaki Cię obowiązuje, jeśli wybierasz się na zorganizowany wyjazd. Koniecznie podpisz swój bagaż używając zawieszki – wpisz swoje dane kontaktowe. Gdyby Twój bagaż się zagubił, szybciej wróci w Twoje ręce.
 3. Zaplanuj stylizacje na każdy dzień. Wybierz ze swojej szafy rzeczy uniwersalne, które będziesz mógł użyć w połączeniu z innymi.  Dobrze sprawdzą się ubrania w jednolitych kolorach –  niezastąpiona jest czerń, biel, czerwień, granat, beż –  można je swobodnie ze sobą łączyć. Nie bierz nic ponad plan i nie zabieraj rzeczy, których nie lubisz nosić. Raczej nie użyjesz ich na urlopie. Wybieraj rzeczy wygodne – na urlopie czy w podróży  ma nam być przyjemnie 🙂 Ogranicz ilość par butów. Zastanów się jak zamierzasz spędzać czas podczas urlopu -na plaży, w mieście, uprawiając sport czy wspinając się po górach i dopasuj odpowiednie obuwie. Koniecznie weź klapki pod prysznic 😉 Ubrania pakuj rolujące je – będzie na nich mniej zagnieceń i zajmą mniej miejsca.
 4. Sprawdź pogodę w miejscu docelowym. Wiadomo, że prognozy nie sprawdzają się w 100%, ale lepiej wiedzieć, na jaki zakres temperaturowy się przygotować i czy zabierać rzeczy przeciwdeszczowe. Koniecznie weź ze sobą krem z filtrem, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne, jeśli planujesz spędzać czas na słońcu.
 5. Jeśli wybierasz się na weekend  do hotelu czy u znajomych nie musisz brać ręczników, kosmetyków itp.
  Jeśli już je bierzemy – polecam ręczniki szybkoschnące –  cienkie i chłonne,  zabierają miejsca tyle co T-shirt. Kosmetyki przygotuj w wersji mini. Ja kupiłam kilka buteleczek 100 ml – przelewam do nich szampon, żel, balsam itp. Są idealne do samolotowego bagażu podręcznego. Rzeczy płynne zapakuj dodatkowo w foliowe torebki np. strunowe, na wypadek gdyby uszkodziły się podczas podróży. Nic tak nie popsuje wakacji jak rozlany w walizce balsam 😉
 6. Podziel się. Jeśli podróżujesz z kimś – podzielcie się bagażem. Skonsultujecie się i ustalcie, kto z Was co zabiera. Jedno z Was może zabrać suszarkę do włosów, ktoś inny mini żelazko. To bardzo ważne zwłaszcza, gdy jedziemy na wyprawę objazdową i często musimy się pakować i rozpakowywać.
 7. Nie zapomnij o apteczce. Dobrze mieć ze sobą kilka produktów pierwszej pomocy, zwłaszcza jeśli jedziemy za granicę i niekoniecznie znamy medyczny język kraju, do którego się wybieramy. Na pewno przydadzą się tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne, leki przeciwbiegunkowe (inna woda, inna kuchnia…), plastry itp.
 8. Spakuj podręczny bagaż – wygodną torbę lub saszetkę (również sprawdź limity). Spakuj w nią cenne i ważne rzeczy: dokumenty, paszport, pieniądze, telefon, bilety itp. Miej ją zawsze pod ręką. Super sprawdzą się tzn. nerki. Można je kupić w wielu fantazyjnych fasonach i kolorach.
 9. Zasady pakowania. Zaczynamy od ciężkich i nieregularnych rzeczy np. buty. Wrzucamy je na dno. W buty włóż (choć chyba upchnij będzie lepszym słowem ;)) skarpety – wykorzystasz przestrzeń wewnątrz nich. Kolejna warstwa to kosmetyczka, suszarka itp. Następnie warstwa mniej wymagających ubrań typu jeansy. Ubrania roluj – mniej się pogniotą i zajmą mniej miejsca. Na wierzch ubrania delikatne i ….
 10. i bagaż gotowy! Widzisz jak szybko poszło. Sprawdź przed wyjściem 2 razy rzeczy ważne – bilety, paszport, pieniądze i możesz ruszać na wymarzony wyjazd. Udanego odpoczynku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *