Napisz do mnie

Przeprowadzka, czyli jak się spakować

1/ pakuj oddzielnie

Nie ma mowy o rozsądnym pakowaniu, kiedy dzieci biegają ze swoimi zabawkami, mąż pakuje książki w salonie a ty ubrania z szafy z przedpokoju. Spokojnie! Pakujcie każde z pomieszczeń oddzielnie. Unikniecie wówczas niepotrzebnego bałaganu przy rozpakowywaniu kartonów. Zaangażuj domowników, urządź konkurs dla dzieci: kto najszybciej spakuje swoje skarpetki albo najładniej odznaczy karton z zabawkami. Przygotuj listę, na której zanotujesz ile kartonów z każdego pomieszczenia zostało zapakowanych – w taki sposób nie zaginie Ci żaden karton.

2/ nie mieszaj

Oddzielnie pakuj książki, płyty, kosmetyki, ubrania czy artykuły spożywcze. Jeśli w kartonie zostało Ci trochę wolnego miejsca, wypełnij je zbliżonym użytecznością przedmiotem np. do książek dorzuć płyty lub gry. Nie mieszaj rzeczy płynnych ze stałymi.

3/ wypełniaj po brzegi

Kartony powinny być wypełnione maksymalnie po brzegi, będą wówczas bardziej stabilne i nie załamią się, jeśli postawisz je jeden na drugim. Jeśli zostało Ci trochę wolnej przestrzeni wypełnij ją styropianowym wypełniaczem, folią pęcherzykową lub papierem. Nie zostawiaj wolnego miejsca w kartonach.

4/ dobierz rozmiar kartonu

Pamiętaj – im cięższe pakujesz rzeczy, tym mniejszy wybierz karton. Karton po zapakowaniu nie powinien ważyć więcej niż ok. 25 kg, trzeba je przecież bezpiecznie przenosić z miejsca na miejsce. Stąd wspominania już zasada przygotowania kartonów różnej wielkości.

5/ opisuj kartony

Opisuj każdy karton jak najbardziej dokładnie np. KUCHNIA – talerze codzienne; KUCHNIA – świąteczna zastawa. Takie informacje bardzo ułatwią Ci rozpakowywanie. Numeruj kartony i zapisz ile kartonów z każdego pomieszczenia zabierasz.

6/ nie oszczędzaj na taśmie

Uwierz mi, że nie ma nic gorszego niż źle zaklejony karton, który otwiera się czy gubi rzeczy. Zaklejajcie ile się da i zabezpieczajcie folią stretch.

3 thoughts on “Przeprowadzka, czyli jak się spakować”

  1. Jerzy pisze:

    Świetny artykuł, prosimy o jeszcze.

    1. Maja pisze:

      Tak, tak, poproszę więcej wskazówek, czeka mnie właśnie przeprowadzka, nie wiem co kupić, a co gorsza, jak spakować…, pomocy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *