Napisz do mnie

Przeprowadzka poradnik na start

  • Zacznij przygotowania do przeprowadzki już dziś  – zrób rozeznanie w swoim dobytku. Jeśli wśród Twoich rzeczy są takie, których nie używałeś kilka miesięcy, może zwyczajnie nie są Ci potrzebne. Może zastąpiłeś je nowym, lepszym sprzętem – po co więc trzymać stary? Sprzedaj zbędne rzeczy na portalach społecznościowych i bezpłatnych serwisach, podziel się z kimś potrzebującym, spraw komuś prezent lub wymień się ze znajomym. Opcji jest wiele, a Ty będziesz mieć mniej rzeczy do zapakowania. Być może też nieco się wzbogacisz 😉
  • Zaplanuj swój czas – prawdopodobnie termin ostatecznego pożegnania się z obecnym miejscem jest Ci bardzo dobrze znany. Nie odkładaj więc niczego na ostatnią chwilę. Rozplanuj swój czas, zaangażuj do pracy domowników. Zwłaszcza jeśli poza pakowaniem musisz normalnie chodzić do pracy a dzieci do szkoły. Pomyśl o tym czy w nowe miejsce będziesz mógł wstawić rzeczy od razu czy też wchodzi w grę poślizg. Jest to bardzo częsta sytuacja w przypadku remontu czy oddawania nowego lokalu. Od kilku lat w Polsce funkcjonują tzw. hotele dla rzeczy, miejsca, w których można wynająć bezpieczne pomieszczenie (mini magazyny) na określony czas. W Warszawie za około 490 zł miesięcznie można wynająć samodzielne pomieszczenie, w którym zmieści się całe wyposażenie standardowo urządzonej kawalerki łącznie z meblami. Do swoich rzeczy masz dostęp 24 h, więc jak będziesz potrzebował czegoś co jest w środku, możesz to bez problemu wyjąć. Nie jest to wielki koszt a w przypadku awaryjnej sytuacji warto skorzystać – spokój bezcenny!
  • Pomyśl o transporcie. Nie każdy z nas dysponuje dostawczym samochodem lub ma kuzyna, który nim dysponuje 😉 Jeśli więc posiadasz tylko kartę miejską i/lub samochód typu sedan koniecznie zrób rozeznanie w ofercie firm transportowych. Na rynku jest ich całe mnóstwo. Niestety część z nich zupełnie przez przypadek się tym zajmuje, więc – podzwoń, popytaj znajomych, poszperaj w Internecie i poszukaj opinii. W tym biznesie często jest tak, że cena ma znaczenie. Nie radzę powierzać dobytku firmom krzakom tylko po to by zaoszczędzić 100 zł.
  • Przed kontaktem  – zrób listę rzeczy, które chcesz przewieźć do nowego mieszkania czy domu. Zmierz rzeczy największe, których przenoszenie może sprawić kłopot- kanapy, duże szafy, komody. Podczas kontaktu z firmą transportową takie informacje będą niezastąpione.
  • I na koniec – koniecznie zapoznaj się z następnym wpisem przed przystąpieniem do pakowania – bez tego ani rusz 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *